 |
Główna
O nas
Bezpieczeństwo
Reklama
Galeria
Kontakt
 
 
 
|
Autoryzowany zakład montażu i naprawy piecy gazowych.
"KOMET" KRAKÓW - Krzysztof Kącik
Nasza firma posiada trzydziestoletnią tradycję, pierwszą działalnością było prowadzenie sklepu z częściami samochodowymi i armaturą łazienkową. Zakres artykułów stale się powiększał i z małego lokalu zmuszeni byliśmy przenieść swą działalność
do dużo większego na ul. Miodowej. Jesteśmy już wrośnięci w uliczki i osiedla Krakowa jako firma która stale rozwija swój zakres usług i obecnie naszą specjalizacją stały się techniki grzewcze. Dbając o dobro naszych klientów rozwijamy
działalność serwisową pozwalającą na zaoferowanie jeszcze więcej i taniej.
Naszą firmę cechuje indywidualny system podejścia do klienta. Gwarantujemy
realizację każdego zamówienia zgodnie z intencją klienta. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do terminowej realizacji
wszystkich zleceń, dlatego też bardzo starannie dobraliśmy personel firmy. Nasi
wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy gwarantują terminowe i rzetelne wywiązywanie
się z wszelkich zobowiązań.
Właściciel - Krzysztof Kącik
Junkers oferuje szeroką paletę urządzeń grzewczych. Praktycznie każdy może znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojego domu lub mieszkania. Nasze urządzenia można stosować zarówno w mieszkaniach etażowych, domach jedno- i wielorodzinnych jak i w osiedlach mieszkaniowych oraz obiektach przemysłowych.
W naszej ofercie znajdują się zarówno nowoczesne gazowe urządzenia grzewcze: kondensacyjne jak i konwencjonalne oraz urządzenia na paliwa stałe.
Wyboru można dokonać wśród kotłów wiszących oraz stojących; jednofunkcyjnych (tylko centralne ogrzewanie) i dwufunkcyjnych (centralne ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody); z zamkniętą i otwartą komorą spalania.
KOTŁY KONDENSACYJNE
W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałęj w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. W kotłach konwencjonalnych energia ta jest bezpowrotnie tracona, ponieważ ciepła para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.
Junkers oferuje trzy typy kotłów kondensacyjnych. A zatem każdy może wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb, dodatkowego wyposażenia i wielkości mocy.
Cerasmart - kocioł zalecany do ogrzewania zarówno mieszkań etażowych, jak i domów jednorodzinnych. Cechą charakterystyczną jest kompaktowa budowa urządzenia - tylko 440 mm szerokości.
Cerapur - luksusowy i ekskluzywny kocioł kondensacyjny, może być stosowany w mieszkaniach etażowych oraz w domach jedno- i wielorodzinnych. Cechą charakterystyczną jest wielofunkcyjny wyświetlacz tekstu, na którym ukazują się w języku polskim jasne komunikaty i ważne informacje dotyczące pracy urządzenia.
Cerasmart Modul - najnowocześniejsza technika grzewcza do obsługi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej połączona w jednym urządzeniu. Jest to kocioł stojący ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności 83 l. Urządzenie szczególnie polecane jest do montażu w domkach szeregowych i jednorodzinnych. Cechą charakterystyczną jest wysoki komfort ciepłej wody.
Cerasmart Modul Solar - to przykład urządzenia, które łączy dotychczasowe zalety techniki kondensacyjnej z nowoczesną technologią solarną. Dzięki temu kocioł zapewnia duże oszczędności gazu i jednocześnie wysoki komfort ciepła. W uzupełnieniu do standardowej wersji gazowej wykorzystującej technikę kondensacyjną, Cerasmart Modul Solar posiada wbudowane komponenty solarne, regulację oraz biwalentny solarny zasobnik ciepłej wody, które umożliwiają podgrzewanie wody energią dostarczaną przez kolektory słoneczne umieszczone na dachu.
CerapurMaxx - typ kotła kondensacyjnego, który występuje w dwóch wielkościach mocy 65 kW lub 90 kW, przeznaczony jest do ogrzewania średnich i większych budynków wielorodzinnych i przemysłowych. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest jego kompaktowa budowa. Dzięki temu kotłownia nie musi zajmować dużej powierzchni a ten typ kotła jest alternatywą dla kotłów stojących. Kotły można łączyć w układy kaskadowe, co pozwala na uzyskanie większej mocy a co za tym idzie ogrzanie większej powierzchni.
KOTŁY KONWENCJONALNE
Junkers oferuje siedem linii gazowych, konwencjonalnych kotłów grzewczych. Istnieje zatem szeroki wybór w zależności od indywidualnych wymagań, dodatkowego wyposażenia oraz wielkości mocy.
Ceraclass - kocioł wiszący, charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem, łatwą i szybką instalacją, kompaktowymi wymiarami oraz wysoką wydajnością oraz komfortem ciepłej wody użytkowej. Wyświetlacz LCD oraz ergonomiczne pokrętła zapewniają bardzo łatwą obsługę kotła. Funkcja "QuickTap" pozwala na oszczędność wody.
Ceraclass Excellence - kocioł wiszący, występuje z zamkniętą lub otwartą komorą spalania, w wersji jedno- lub dwufunkcyjnej; wyposażony w nowy panel sterowania Bosch Heatronic 3, który współpracuje z nową linią regulatorów. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą, niewielkimi wymiarami, nowoczesnym designem, posiada funkcję "QuickTap" zapewniającą oszczędność wody oraz funkcję zabezpieczającą nastawy kotła przed ingerencją dzieci.
Ceranorm - najnowsza linia kotłów wiszących, urządzenie wyposażone w szczególnie cichy i przyjazny środowisku palnik lamelowy, nowoczesny układ regulacji Bosch Heatronic oraz płytowy wymiennik ciepła.
Eurostar Acu Hit - kocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 48 l, to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników preferujących wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, a którym brak miejsca nie pozwala na montaż kotła jednofunkcyjnego oraz zasobnika c.wu.
Supraline - kocioł stojący, występuje w wielkościach mocy od 15 do 54 kW, istnieje również możliwość łączenia dwóch kotłów w kaskadę, co pozwala na dobranie urządzenia w instalacjach do 108 kW.
Suprastar - kocioł stojący, występuje w wielkościach mocy od 18 do 117 kW, istnieje możliwość łączenia kotłów w kaskady do max. 351 kW. Kotły wyposażone są w cyfrowy panel sterowania - TAC z wyświetlaczem w jęz. polskim i fabrycznie wbudowanym regulatorem pogodowym.
Supramax - kocioł stojący, występuje w wielkościach mocy od 144 do 306 kW, połączenie kotłów w kaskady umożliwia osiągnięcie max. wielkości mocy do 918 kW.
PORADY
Kiedy stosować kocioł jedno- a kiedy dwufunkcyjny?
Na początek warto przypomnieć, czym różni się kocioł dwufunkcyjny od urządzenia jednofunkcyjnego.
Kocioł dwufunkcyjny służy do centralnego ogrzewania i jednocześnie spełnia rolę przepływowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej.
Kocioł jednofunkcyjny pełni zaś rolę grzewczą w układzie c.o., ale (o czym nie wszyscy jeszcze wiedzą) może również – tak jest w przypadku każdego kotła wiszącego marki Junkers – współpracować z zasobnikiem ciepłej wody i tym samym także realizować zaopatrzenie w c.w.u.
Kotły dwufunkcyjne są polecane przede wszystkim w mieszkaniach z jedną łazienką, w których między urządzeniem grzewczym i najdalej wysuniętym punktem czerpalnym ciepłej wody jest stosunkowo niewielka odległość.
W rozległych instalacjach, w domach jednorodzinnych i w przypadku zasilania większej liczby łazienek zalecamy stosowanie kotłów jednofunkcyjnych, współpracujących z zasobnikami c.w.u. o odpowiedniej pojemności, wynikającej z zapotrzebowania na wodę. Takie rozwiązanie pozwala na zgromadzenie odpowiedniej ilości c.w.u. w okresach jej mniejszego zużycia, na jednoczesną obsługę większej ilości punktów czerpalnych bez spadków ciśnienia oraz daje możliwość podłączenia cyrkulacji i tym samym pobór ciepłej wody w punkcie czerpalnym natychmiast po odkręceniu kranu.
|
 |